VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE

01 ZAHRADNÍK S PESTROU NÁPLNÍ PRÁCE (okrasná školka, realizace, administrativa)

Co by bylo náplní práce?

Pracovník by fungoval jako spojka mezi jednotlivými činnostmi naší firmy. To znamená, že by zajišťoval pěstební práce v naší okrasné školce (množení rostlin, přesazování, zálivka, hnojení, plevelení atd.), staral se o její zákazníky, ale i vychystával rostliny do realizace včetně nákupu dalších potřebných taxonů a v neposlední řadě by vedl administrativu na PC (skladové hospodářství, objednávky, nabídky atd.). Přibližně druhou polovinu práce však stráví na zakázkách v realizaci společně s dalšími parťáky, případně i samostatně na menších akcích typu drobné údržby zahrad. Je také možné, že ho někdy vytížíme v kanceláři na jednoduchých dokumentech.

Co očekáváme?

Zejména je potřeba schopnost samostatné práce a organizace, dále znalost sortimentu, především trvalek, základní zahradnická řemeslná zručnost, znalost agrotechnických termínů, základní přehled ve fytopatologii. Dobré komunikační dovednosti jsou předpokladem pro obsluhování zákazníků a řízení brigádníků. Pro zajišťování dodávek rostlin je nutné být aktivním řidičem sk. B (a nebát se řídit větší dodávku nebo auto s přívěsem). Z práce na PC požadujeme dobrou znalost programu MS Excel, výhodou je znalost grafických programů (Adobe Photoshop a Indesign, Autocad).

Práce je tedy vhodná pro absolventy SŠ nebo VŠ zahradnických směrů.

Čeho jiného je ještě zapotřebí?

Z “měkkých” dovedností si velmi ceníme nadšení pro věc, “vyřídilky”, schopnosti improvizacepřátelské komunikace v mladém kolektivu a neustálého sebezdokonalování. Chceme zkrátka parťáka, který bude nejen plnit zadané úkoly, ale který obohatí naši firmu o nové postřehy. Dále je třeba zmínit, že se jedná především o práci venku, se vším, co to přináší (chlad, vedro atd.).

Co můžeme nabídnout?

Nabízíme především hezkou zahradnickou práci s rostlinami a možnost seberealizace. Finanční ohodnocení nabízíme odpovídající naší profesi.

02 PRACOVNÍK REALIZACE (řemeslník v oboru zahradnickém) 

O čem práce u nás je?

Na rovinu přiznáváme, že je to docela náročná dřina. Typická sadovničina – výkopy pro chodníky, závlahu, stromy. Stavba zídek, cestiček, konstrukcí, pak teprve přichází to, co máme všichni rádi, výsadby stromů a záhonů, zakládání trávníku, budování vodních prvků. Naštěstí nám v tom dost pomáhá mechanizace.

Jaký by měl být „náš člověk“?

Zahradník. Kromě toho, že by měl být pracovitý, měl by chtít učit se nové věci. Zkrátka chtít si doplnit teorii ze školy praktickými dovednostmi. Často děláme závlahy nebo střešní zahrady, ani my jsme si však ze školy ohledně toho nepřinesli moc know-how. Každopádně by měl být přátelský, aby mezi nás zapadl.

Co by měl umět?

Práce je pro zájemce z řad absolventů zahradnických oborů (OU, SŠ, VŠ), takže to, co si odnese běžný středoškolák ze školy (sortiment rostlin, zahradnické dovednosti), plus aktivní řízení auta (sk. B).

Co můžeme nabídnout?

Především práci v mladém kolektivu, kde se snažíme vyjít si vstříc a mít práci jako zábavu (ne že by se to vždy dařilo). Zvlášť čerstvý absolvent se může přiučit řadě dovedností v oboru. Kromě rýče a motyky se snažíme mít i moderní techniku, se kterou u nás budete pracovat. Finanční ohodnocení nabízíme odpovídající naší profesi.

03 BRIGÁDNÍK

V čem se liší od předchozích?

V zásadě jen menšími nároky na vzdělání a dovednosti (studenti zahradnických škol). Časové možnosti sladíme s Vaším studiem.

Zaujala Vás naše nabídka?

Přijďte za námi osobně do kanceláře na Křenové 40 v Brně, samozřejmě po předchozí domluvě. Životopis předem výhodou 😊

Práci bychom začali začátkem letošní sezóny (předpokládáme v polovině března).

Tel.: 777 815 279

Email: arbodesign@arbodesign.cz

Vít Ondráček, majitel firmy

KONTAKT

+420 777 815 279
arbodesign@arbodesign.cz